Blog.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z wpisami na moim blogu, w których znajdziecie Państwo interesujące informacje m.in. o procesie uzyskiwania kredytu hipotecznego.
Blog header image - Krzysztof Lewandowski Kredyty

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to decyzja, która znacząco wpływa na nasze życie. Kiedy postanawiamy kupić mieszkanie i wybieramy kredyt, który będziemy spłacać przez wiele lat, zobowiązujemy się do długotrwałej współpracy z konkretnym bankiem. Ale co w sytuacji, gdy po kilku czy nawet kilkunastu latach spłacania kredytu znajdziemy lepszą ofertę? Lub co, gdy nasza sytuacja życiowa się […]


Decyzja o zakupie własnego mieszkania najczęściej wiąże się z koniecznością rozpoczęcia procesu kredytowego. Może to u wielu osób wywoływać obawy, proces kredytowy jest dla nas czymś nowym i nie jesteśmy pewni, jak się za niego zabrać. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, gdy zdajemy sobie sprawę, że nasze dochody są relatywnie niskie. Co powinniśmy zrobić w takiej […]


Po zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa banki zaostrzyły procedury kredytowe w obawie przed spadającymi cenami nieruchomości, także w obawie przed zwolnieniami w pracy i problemami ze spłatą kredytów. Większość banków zwiększyła wymagany minimalny wkład własny klienta przy kredycie hipotecznym. Obecnie jeszcze znajdziemy banki, w których można zaciągnąć kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym ale jest […]


Pewnie zastanawiają się państwo co oznaczają trudne słowa w waszej umowie kredytowej. Poniżej prezentuję najważniejsze pojęcia, abyście jeszcze lepiej rozumieli swoją umowę kredytową.


Ubezpieczenie na życie pełni funkcję ochronną,  w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców, zabezpiecza spłatę kredytu po zmarłym. Jeżeli jest dwóch kredytobiorców i oboje posiadają ubezpieczenia na życie wówczas w przypadku śmierci jednego kredytobiorcy osobie uposażonej zostaje wypłacona suma ubezpieczenia i dzięki temu można spłacić i zamknąć kredyt a drugi kredytobiorca pozostaje bez zobowiązania kredytowego.


Czy w obecnej sytuacji – pandemii koronawirusa otrzymamy kredyt? czy banki pracują normalnie? czy są zaostrzone procedury przyznania kredytu? takie pytania otrzymuję codziennie od potencjalnych klientów.


Proces budowy domu jest jednym z najbardziej wyczerpujących energię procesów w życiu człowieka. Mnóstwo wymaganych dokumentów – zezwoleń, umów – proces bardzo skomplikowany wymagający wcześniejszego planowania.