Blog.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z wpisami na moim blogu, w których znajdziecie Państwo interesujące informacje m.in. o procesie uzyskiwania kredytu hipotecznego.
Blog header image - Krzysztof Lewandowski Kredyty

Po zawirowaniach związanych z pandemią koronawirusa banki zaostrzyły procedury kredytowe w obawie przed spadającymi cenami nieruchomości, także w obawie przed zwolnieniami w pracy i problemami ze spłatą kredytów. Większość banków zwiększyła wymagany minimalny wkład własny klienta przy kredycie hipotecznym. Obecnie jeszcze znajdziemy banki, w których można zaciągnąć kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym ale jest […]


Pewnie zastanawiają się państwo co oznaczają trudne słowa w waszej umowie kredytowej. Poniżej prezentuję najważniejsze pojęcia, abyście jeszcze lepiej rozumieli swoją umowę kredytową.


Ubezpieczenie na życie pełni funkcję ochronną,  w przypadku śmierci jednego z kredytobiorców, zabezpiecza spłatę kredytu po zmarłym. Jeżeli jest dwóch kredytobiorców i oboje posiadają ubezpieczenia na życie wówczas w przypadku śmierci jednego kredytobiorcy osobie uposażonej zostaje wypłacona suma ubezpieczenia i dzięki temu można spłacić i zamknąć kredyt a drugi kredytobiorca pozostaje bez zobowiązania kredytowego.